BİTLİS 
BELEDİYE  BAŞKANLIĞI
Telefon :  0 (434) 228 63 10 - 11 - 12  Fax : 0 (434) 228 63 13
Hüsrevpaşa Mah. Ahmet Eren Bulvarı  Belediye  Sarayı  No:84    Merkez / Bitlis
Bitlis  Belediye Başkanlığı  Bilgi işlem Müdürlüğü
Telif Hakkı Saklıdır.
©
Bitlis Belediyesi bir ilki gerçekleştiriyor


Bitlis belediyesi tarafından, soğuk havalarda vatandaşların daha fazla etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yapıyor.

‘’Kış Kentinin "Klimalı" Durakları Yolcuların Çilesine Çare Oldu’’

Bitlis belediyesi tarafından, soğuk havalarda vatandaşların daha fazla etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yapıyor. Bitlis’in çetin ve uzun kış aylarında otobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar, büyük zorluklar yaşıyor. Özellikle hastalar, yaşlılar ve çocuklar, soğuk ve fırtınalı havalarda otobüs duraklarında beklemekte büyük zorluklarla karşılaşıyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların üşümemesi ve sıcak bir ortamda beklemelerini sağlamak için bugüne kadar kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen 7 klimalı durağa, yazın serinletmesi, kışın da ısıtması için özel klimalar yerleştirildi.

Soğuk havalardan korunmak için ilk etapta şehir merkezinde vatandaşların en yoğun beklediği merkezi duraklara kapalı klimalı duraklar yapılmaya başlandı. İlk etapta 7 durağın getirileceği, iki durağın kurulduğunu belirterek, zamanla bu sayıların artırılacağını belirtiler.

Kapalı klimalı durakları gören vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını dile getirdiler.