BİTLİS 
BELEDİYE  BAŞKANLIĞI
Telefon :  0 (434) 228 63 10 - 11 - 12  Fax : 0 (434) 228 63 13
Hüsrevpaşa Mah. Ahmet Eren Bulvarı  Belediye  Sarayı  No:84    Merkez / Bitlis
Bitlis  Belediye Başkanlığı  Bilgi işlem Müdürlüğü
Telif Hakkı Saklıdır.
©
Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Mutki İlçesine bağlı Koyunlu Köyü Alaiyye Kuran Kursu öğrencilerine yangın söndürme eğitimi verdi.

Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü araç filosu ve donanımlı personeliyle bölgesinde adından sıkça bahsettiriyor. Şehir içinde verdiği eğitimleri aksatmayan İtfaiye Müdürlüğü kurumsal eğitimlere de devam ediyor. Bu çerçevede Mutki İlçesi Koyunlu köyünde bulunan Alaiiyye Yatılı Kuran Kursu öğrencilerine ve hocalarına da yangın eğitimi verildi. Eğitime katılan Kuran kursu ve Çevre Camilerde görev yapan imamlara yangın anında ve sonrasında nasıl müdahale edilmesi gerektiği teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı

Kuran Kursu Öğretmenleri ve Öğrencileri düzenlenen eğitim dolayısıyla Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürü Nazmi Olcay’a ve itfaiye personeline teşekkür etti.

İtfaiye Müdürü Nazmi Olcay yaptığı Açıklama; ‘’ ‘yangın nedir, yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler, yangınla karşılaşılınca yapılması gerekenler, yangın öncesi ve sonrası hareket tarzları, doğru yangın ihbarı nasıl verilir, başlangıç yangınlarına nasıl müdahale edilir ve yangın çıkan binadaki insanların hareket tarzları nasıl olmalı’ konularında öğrenci ve öğretmenleri bilgilendirdik. Yangın anında tedbirler, ve  sonrası hareket tarzları konuların da anlatıldığı eğitim seminerlerinin öğrenciler tarafından ilgi ile takip edildiği ve faydalı bir bilgilendirme çalışmasının geçtiği söyledi. İtfaiye Müdürlüğü tarafından başlatılan yangın konulu eğitim seminerlerinin devam edeceklerini’’ belirtti.
Bitlis Belediyesi itfaiye Müdürlüğü eğitimlere devam ediyor