BİTLİS 
BELEDİYE  BAŞKANLIĞI
Telefon :  0 (434) 228 63 10 - 11 - 12  Fax : 0 (434) 228 63 13
Hüsrevpaşa Mah. Ahmet Eren Bulvarı  Belediye  Sarayı  No:84    Merkez / Bitlis
Bitlis  Belediye Başkanlığı  Bilgi işlem Müdürlüğü
Telif Hakkı Saklıdır.
©
İtfaiye ekibinden gerçeği aratmayan tatbikat
               Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş (VEDAŞ) tarafından düzenlenen tatbikat tam not aldı.
Bitlis belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından Vedaş Müdürlüğü bahçesinde tatbikat düzenledi. Vedaş binası önündeki yaygına müdahale eden ekipler diğer yandan VEDAŞ binasında mahsur kalan personelleri Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından merdiven uzatılarak kurtarıldı. İtfaiye ekipleri, gerek yangın tatbikatı gerekse bina tahliyesi performansları sebebi ile katılımcı ve gözlemcilerden tam not aldı.

              Amaçlarının toplumun her kesimini yangın ve yangına müdahale konusunda bilinçlendirmek olduğunu belirten Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdin Ceyhan, " oluşabilecek herhangi bir yangın olayına karşı ilk müdahale önlemini almak amacıyla bir yangın tatbikatı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Başarılı bir şekilde tamamladık. Yaralılarımızı sağlıklı bir şekilde bİnadan tahliye edildi. Vedaş yangın söndürme ekiplerine de yangının nasıl söndürüldüğü hakkında bilgi verildi" diye konuştu.