BİTLİS 
BELEDİYE  BAŞKANLIĞI
Telefon :  0 (434) 228 63 10 - 11 - 12  Fax : 0 (434) 228 63 13
Hüsrevpaşa Mah. Ahmet Eren Bulvarı  Belediye  Sarayı  No:84    Merkez / Bitlis
Bitlis  Belediye Başkanlığı  Bilgi işlem Müdürlüğü
Telif Hakkı Saklıdır.
©
Bitlis OSB’de arazi tahsisi imzaları atıldı
Bitlis Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 3 yatırımcıya arazi tahsisi için sözleşmeler imzalandı.
Bitlis Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Bitlis Belediye Başkanı Ahmet Çınar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, yatırımcılardan Ferhat Hacı Ersan, Yusuf Güngör ve Muhsin Bölüçe katıldılar.

İmza töreninde konuşan Bitlis Belediye Başkanı Ahmet Çınar, Bitlis’te bir ilki gerçekleştirerek, arazi tahsisinde sözleşme imzaladıklarını, bunun ardının da geleceğini söyledi.

Başkan Çınar açıklamasında şunları söyledi: “Arsa tahsisi işlemleri başladı. 56 parselimiz var. Bunlar içerisinde 31 tanesi yatırıma değer görüldü. Her an bu arsa tahsislerini yapabileceğimizi bildirdik. Ekonomik faaliyetler bölgemizde hızla devam etmektedir. Ekonomik faaliyetlerinde yapılabileceğini burada göstermiş olduk. Gıda alanında 2 sanayi alanında 1 olmak üzere 3 firmamızla bugün sözleşmelerimizi imzaladık. OSB’mize bismillah diyerek başladık. Hatta bir inşaatımıza kazma vuruldu. En kısa sürede, 1-2 yıl içinde bu parsellerin dolacağına inanıyoruz. Yapılan müracaatlardan bu anlaşılıyor. Bitlis çok güzel bir coğrafya ve hayat devam ediyor. Bereketli bir coğrafya ve burada her türlü yatırıma uygun şartlar var. Güvenlik açısında da özellikle vurgulamak istiyorum. Hiçbir problem yok. Tüm yatırımcılar Bitlis’e gelip, yatırım yapabilirler.”