BİTLİS 
BELEDİYE  BAŞKANLIĞI
Telefon :  0 (434) 228 63 10 - 11 - 12  Fax : 0 (434) 228 63 13
Hüsrevpaşa Mah. Ahmet Eren Bulvarı  Belediye  Sarayı  No:84    Merkez / Bitlis
Bitlis  Belediye Başkanlığı  Bilgi işlem Müdürlüğü
Telif Hakkı Saklıdır.
©
İran'dan Gelen Heyet Başkan ÇINAR 'ı Ziyaret Etti
             TATSO’nun daveti üzerine İran'dan Bitlis'e gelen turizm acenteleri heyeti Bitlis Belediye Başkanı Ahmet Çınar'ı ziyaret etti

             Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TATSO) yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İran heyetini makamında kabul eden Başkan Çınar'a ziyaretin anısına TATSO Başkanı Bilal Dağdağan tarafından İran'dan getirilen el dokumalı tablo hediye edildi.

              Ziyarette, Başkan Çınar'a Bitlis ile ilgili gözlemlerini aktaran İran heyeti üyeleri gerçekleştirdikleri bu ziyaretin ardından Bitlis-İran arasında ciddi bir turizm atağı başlatmayı hedeflediklerini ifade ettiler. Ziyaret kapsamında TATSO öncülüğünde Bitlis ve ilçelerindeki bazı tarihi ve turistik yeri gezme fırsatı bulduklarını kaydeden heyet üyeleri, Bitlis ve ilçelerine hayran kaldıklarını ifade ederek, Bitlis'ten de İran'a ziyaret davetinde bulundular.
Bitlis Belediye Başkanı Ahmet Çınar ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Heyetin Bitlis’e gelmesine öncülük eden TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Dağdağan ve üyelerine teşekkürlerini ileten Başkan Çınar, karşılıklı ziyaretlerin İran ve Bitlis'e olumlu geri dönüşleri olacağını kaydetti.

            TATSO Başkanı Bilal Dağdağan ise, daha önce TATSO olarak İran'a geniş kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, kısa sürede bu girişimlerin meyvelerini alacaklarına inandıklarını ifade etti. Ziyaretin ardından valilik binası önünde toplu fotoğraf çekimi yapıldı.