Bitlisli Çocuklar Tenis Öğreniyor
22 Ağustos 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AHLAT’TA İNCELEMELERDE BULUNDU
27 Ağustos 2019

Belediye Başkanı Tanğlay, iş yeri açılışına katıldı

Bitlis Ak Parti Milletvekili Vahit Kiler,Belediye Başkanımız Nesrullah Tanğlay ve Bitlis Ak Parti il Başkanı Engin Günceoğlu,kent merkezinde yeni hizmete giren iş yerinin açılışını gerçekleştirdiler.

Açılışta konuşma yapan Bitlis millet vekili Vahit Kiler;Bu ticaret merkezinin 1- 2 yıl sonra Bitlis ekonomisine yön veren bir yer olacağının altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü.Öncelikle herkesi saygıyla selamlıyorum.Açılış vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız.Öncelikle açacağımız bu işyerinin bu ekmek kapısının başta Öndüller ailesine ve tüm Bitlis’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Burada inşallah bol kazançlar elde edersiniz ki Bitlis’in en büyük sorunu olan işsizliğe azda olsa çare olsun.Bizler bu anlamda her sıkıntıda yanınızda oluruz.Bir kez daha ben Öndüller ailesini tebrik ediyorum.Gerçekten çok büyük fedakarlık ve cesaret gösterdiniz.Bu ticaret merkezinde ilk büyük iş yerini açtınız.Burası 1-2 yıl sonra insanların arayıp ta bulamayacağı bir ticaret merkezi olacak.O yüzden şimdi imkanı olan esnaf kardeşlerim buradan mülk edinsinler bizler asla hemşerilerimizin zarar etmesini istemem.Bu yüzden buralardan mülk edinin bizlerde sizler için gerekli her türlü adımı atmaya hazırız.Bizler rahva tekstil kentle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elhamdülillah bizler arsa sorununu çözdük ve bir buçuk milyon metrekare araziyi Bitlis İl Özel idaresine kazandırdık. Tabi malumunuz bu yıl biraz Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntıları Ülkemizin her alanında yaşıyoruz. Dolayısıyla son 17 yılda yaptığımız bütün hizmetler vardı ama bu yıl biraz frene basıldı. Ama 2020 de inşallah tekrar şahlanmaya yatırımlara kaldığı yerden devam edeceğiz.2020 yılında inşallah yatırımlardan en fazla payı kadim kent Bitlis alacak. Bu vesileyle bir kez daha başta Öndüller ailesine teşekkür ediyorum bu büyük fedakârlıklarından dolayı. Bu işyerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum şeklinde konuştu.

Ticaret Merkezimiz için büyük firmalarla temas halindeyiz en kısa sürede bu ticaret merkezini bölgenin enleri arasına sokmaya çalışacağız diyen Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise şu sözleri kullandı.
Yeni alışveriş merkezimizin böyle nezih bir işyerine kavuşması bizleri gerçekten aşırı mutlu ediyor. Bitlis Belediyesi olarak Bu ticaret merkezinde 412 adet dükkan bizim. Dün itibariyle de bu 412 adet dükkanın satışına başladık.Bizler bu görevde olduğumuz sürece bu Ticaret Merkezini elimizden geldiğince hızlı bir şekilde Bitlis’in kalkınması için çaba sarf edip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.Bitlis Belediyesini de bu Ticaret Merkezinin içine taşıyacağız buralar canlansın.Tabi burada ilk işyerini açan Öndüller ailesinin bende Sayın vekilim gibi tebrik ediyorum.Gerçekten büyük bir cesaret örneği gösterdiler.Bizlerde diliyoruz ki bu işyeri bol kazançlı olsun.Olsun ki istihdama yardımcı olsunlar.
Bir kez daha tüm Öndüller ailesi fertlerine teşekkür ediyorum.Allah emeklerini boşa çıkartmasın şeklinde konuştu.
Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından mağazayı gezen Milletvekili Vahit Kiler,Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve Ak parti İl Başkanı Engin Günceoğlu mağaza yöneticilerinden ürünler hakkında geniş bilgiler aldılar.Açılış programı ikramların ardından sona erdi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X