Başkan Tanğlay’dan Kadir Gecesi mesajı
7 Mayıs 2021
BAŞKAN TANĞLAY 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
18 Mayıs 2021

Belediye Başkanımız Sayın Nesrullah Tanğlay’ın Ramazan Bayram’ı Mesajı

Değerli hemşehrilerim,
Sizleri, en kalbi duygularımla selamlıyor, Mübarek Ramazan Bayramınızı can- ı gönülden tebrik ediyorum.
Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ,Ramazan Bayramı’nın Bitlis’te huzur içinde geçirilmesi için belediye olarak tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Açıklamasında tüm halkın bayramını kutlayan Başkan Tanğlay, “Dinimizin, rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, milletçe muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.
Gazze’de Müslüman Filistin halkına karşı uygulanan vahşete de değinen Başkan Tanğlay, İsrail’in bölgede uyguladığı insanlık dışı muamelelerin bir an önce sona erdirmesini dileyerek “Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı ve umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını yüce Rabbimden temenni ediyorum. İnşallah bu mübarek günler hürmetine ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da, Filistin’de akan gözyaşları sona erer. Filistin, Kudüs, Gazze, Mescidi Aksa asla yalnız ve sahipsiz değildir. Türkiye her zaman kardeşlerimizin yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu vesile ile Filistin’de dökülen kanın ve gözyaşının bir daha yaşanmaması diliyorum” diye konuştu.
Siz değerli hemşehrilerimden, daha nice bayramlar görmek için bu bayramda evde kalmanızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetle ifade ettiği, maske, mesafe temizliğe dikkat ederek bu bayramı ailenizle birlikte sağlıkla geçirmenizi diliyorum.
Geleceğe olan umudumuzun ve heyecanımızın arttığı bugünlerde , Siz değerli hemşehrilerimin , aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.
Sizleri Allaha emanet ediyorum.
E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X