Büyük Bitlis Buluşmaları’ görkemli bir törenle başladı
6 Ağustos 2019
YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ
7 Ağustos 2019

Binlerce Bitlisli,Kardeş Türküler Konserinde doyasıya eğlendi

Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen, “Büyük Bitlis Buluşması” programı kapsamında Kardeş Türküler konser verdi.

Bitlis Belediyesi tarafından Gökmeydanı’nda düzenlenen konser öncesi konuşma yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, “5 Ağustos ile 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlediğimiz Büyük Bitlis Buluşması adı altındaki festivallerimiz devam ediyor. Bugün program başladı ve konser ile devam edecek. Yarın ise yöresel yemek yarışması düzenlenecek, ağaç dikimi yapılacak. Çocuklar ve aileler için etkinliklerimiz olacak. Program ve etkinliklerimize tüm hemşerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Kardeş Türküler müzik topluluğu sahne aldı. Kardeş Türküler gurubu, Türkçe ve Kürtçe şarkılar okuyarak izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Daha sonra, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay tarafından, Kardeş Türküler solistlerine plaket takdim edildi. Başkan Tanğlay yaptığı kısa konuşmada, “Siz değerli sanatçılarımıza çiçek takdim etmek isterdik ama, onun yerine sizin adınıza 10 adet fidan ektirdik” dedi.

Konuşmanın ardından devam eden konser, havai fişek gösterileriyle son buldu.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X