Başkan Tanğlay Kursları Ziyaret Etti
8 Temmuz 2019
BAŞKAN TANĞLAY’DAN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI
13 Temmuz 2019

Bitlis Belediyesi ‘kaldırım işgaline’ son veriyor

Bitlis Belediyesi kentin önemli sorunlarından biri olan ‘kaldırım işgallerine’ son vermek için kapsamlı bir çalışma başlattı.

Bitlis Belediyesi kentin önemli sorunlarından biri olan ‘kaldırım işgallerine’ son vermek için kapsamlı bir çalışma başlattı.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, kentte yaşayan vatandaşları ciddi düzeyde rahatsız eden ‘kaldırım işgallerini’ engellemek için yapılan çalışmalar kapsamında ilkin kentte bulunan kahvehane ve manav esnafıyla bir araya geldi.

Belediyede esnaflarla bir araya gelen Tanğlay, sorunun kalıcı olarak çözülmesi için yapılacaklar hakkında esnaflarla istişarede bulundu.
​​​​​​Kentin ekonomik anlamda geliştirilmesinin yanı sıra vatadaşların refah seviyesini yükseltmeyi de görev olarak gördüklerini söyleyen Tanğlay “Esnafın daha çok iş yapması bizim için de önemli ve anlamlıdır. Esnafın işini artırması için, daha çok iş yapması için kahvehanede sandalye sayısını artırması, manavsa tezgahını büyütmesi, marketse reyonlarını artırması gereklidir ancak bunu yaparken özgürlük sınırlarımızı bilmemiz lazım. Sokağın, kaldırımın genel anlamda kamusal alanın kullanımında esnafın özgürlüğü, vatandaşın özgürlüğünün başladığı yerde biter. Bitlis çarşı merkezi zaten küçük ve dar bir alan. Genişletme teknik olarak kısa vadede mümkün değil. Dar olan kaldırımlara iki sandalye, bir tezgah, bir dolap atıldı mı vatandaşa yürüyecek yol kalmıyor. Bu konuda çok şikayet alıyoruz. Özellikle kadın vatandaşlar ciddi anlamda şikayetçi ve tepkili. Bu sorunu çözmemiz lazım. Çözmek için de ilkin sorunun birinci derece muhataplarıyla

bir araya geldik, istişare ettik. Sorunun çözülmesi gerektiği konusunda hemfikiriz. Gerekli adımları atacağız, denetleme ve yaptırım konusundaki hassasiyetimizi de koruyacağız. Tüm çarşı esnafımızdan da aynı duyarlılığı bekliyoruz ve bu sorunun çözümü konusunda bize gereken yardımı sağlayacaklarına inanıyoruz.” dedi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X