Belediyeden Haşere ve Mikroplara Karşı İlaçlama
31 Mayıs 2019
BAŞKANIMIZDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
2 Haziran 2019

Bitlis Belediyesi, Ramazan etkinliğinde Orhan Ölmez’le final yaptı

Bitlis Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Orhan Ölmez konseri ile final yapıldı.
Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanında düzenlenen konsere Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, AK Parti Bitlis l Başkanı Engin Günceoğlu, Kadın Kolları Başkanı Diba Zeydan,Merkez İlçe Başkanı Ahmet Şems Nasır ve yaklaşık bin 500 kişi konseri izledi.
Saat 22:00’da alana gelen Orhan Ölmez, sahneye çıkarak birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Zaman zaman seyircilerle birlikte şarkılarını söyleyen Ölmez, Bitlis’te olmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirterek, Bitlis’in kendisi için önemini de anlattı.
Manisa’da gittiği bağlama kursunda ilk aldığı notalardan birinin ‘Bitlis’te Beş Minare’ türküsü olduğunu belirterek, “Bitlis’in bende özel bir yeri var” dedi. Daha sonra Bitlis’te beş minare türküsünü okuyan Ölmez’e günün anısına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay tarafından konser sonunda plaket ve beş minare figürlü bir tablo hediye edildi.
Konser sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Ramazan ayı boyunca 27 gün etkinlik düzenlediklerini, en son gün de Orhan Ölmez konseri ile etkinlikleri noktaladıklarını söyledi.
Tanğlay açıklamasında, 27 günde 45 bin kişiye iftar çadırında sıcak yemek dağıtıldığını da ifade ederek şunları konuştu:
“Ramazan ayının başlangıcından bugüne kadar Bitlis’te programlarımızı devam ettiriyoruz. Bu alanda iftar çadırımız var. İftar sonrasında burada yine programlarımız oluyor. Bugünde 27. Gün. İnşallah bugün de final yapıyoruz. Orhan Ölmez kardeşimiz burada. Sağ olsun Bitlisli hemşehrilerimiz de bugün yine bizleri yalnız bırakmadılar. Eğlence son hızıyla devam ediyor. Bu 27 gün süresince 50 bin nüfuslu bir ilde 45 bin kişiye iftar yemeği verdik. Bu da birlik ve beraberliğimizin, ramazan bereketinin göstergesidir. Bundan dolayı da çok mutluyuz. İnşallah bu programları bundan sona da devam ettireceğiz. Önümüzdeki 2 gün boyunca çadırımızda ikramlarımız devam edecek. Ondan sonra da hemşehrilerimizle birlikte inşallah bayrama gireceğiz.”

“KADİM ŞEHİR BİTLİS HAKETTİĞİ YERDE DEĞİL”

Belediye Başkanı Tanğlay, Bitlis’in çok kadim bir şehir olduğunu ancak hak ettiği yerde olmadığını ifade ederek şunları konuştu:
“Bitlis Kadim bir şehir. Bizler Bitlis’in hak ettiği yerde olmadığını düşünüyoruz. Bitlis Belediyesi ekibi olarak, Bitlisli hemşehrilerimiz olarak çok çalışmamız lazım. Ve çalışıp Bitlis’i hak ettiği yere getirmek istiyoruz.”

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X