Bitlis Belediyesi’nden kentin çehresini değiştirecek bir hizmet daha
26 Aralık 2019
BELEDİYE BAŞKANI NESRULLAH TANĞLAY’IN YENİ YIL MESAJI
31 Aralık 2019

Bitlis Belediyesi’nden karla mücadele çalışması

Bitlis’te 2 günden beridir aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan yollar Bitlis Belediyesi ekipleri tarafından açılıyor. Kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlayan ekipler gece boyunca yolları açık tutmak için çalıştı.

Sabahın erken saatlerinde öğrencilerin okula gidişlerini sağlamak için çalışmalara başlayan ekipler mahalle yollarını kısa sürede ulaşıma açtı. Sabah işe gidecek vatandaşların yollarını açan ekipler tam not aldı. Yurt genelinde etkili olan kar yağışı şehirde de etkisini göstererek şehir beyaza büründü. Kar yağışıyla birlikte trafikte olan sürücüler de zor anlar yaşadı.

Bitlis Belediyesi 40 iş makinesi ve 80 personelle 13 mahallede karla mücadele hizmeti veriyor. Yoğun kar yağışına karşı tedbir alan Bitlis Belediyesi iş makinelerini 13 mahallede konuşlandırarak halkın yoğun kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için makine ve ekipmanları ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sabah saatleriyle birlikte ekipler kar temizliğine başladı. Yaya yolları ve ana caddeler üzerinde kar temizliği yapan ekipler önceliği okul önleri ve tehlike oluşturabilecek yerlere verdi. Kar temizleme çalışmalarının devam edeceğini belirten yetkililer güncel yaşamın olumsuz etkileneceği ve buzlanma olabilecek yerlerin öncelikli olarak temizleneceğine de vurgu yaptı.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X