Bitlis’te 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Düzenlendi
12 Mart 2020
Bitlis’te korona virüsüne Van Gölü suyuyla tedbir
13 Mart 2020

Bitlis’ Belediyesi’nden Koronavirüs tedbirleri

Bitlis Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında camii halk otobüslerinde ve minibüslerde hijyen ekipleri tarafından dezenfekte çalışmaları yaptı.

Türkiye’de Koronavirüsünün görülmesinin ardından binlerce yolcunun seyahat ettiği toplu taşıma araçlarında Koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışması başlatıldı.
Bitlis Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmada, belediyenin sağlık ekipleri, Camii ve halk otobüslerinin her noktasını Koronavirüs tehdidine karşı dezenfekte etti.

Belediye aynı zamanda belli aralıklarla gerek sosyal medyadan gerekse kentteki basın mensupları aracılığı ile vatandaşlara bilgilendirmeler yapacak.
Dezenfekte çalışmalarını inceleyen Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Zahir Saldıran, sadece toplu taşıma araçlarında değil vatandaşların yoğun kullandıkları bütün alanlarda bu çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Zahir Saldıran, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Dünyanın sorunu haline gelmiş Koronavirüs vakası ile birlikte bakanlıklardan aldığımız bilgilendirme sebebiyle bizlerde Bitlis Belediyesi olarak üzerimize düşen gerekli tedbirleri almak üzere burada çalışmalarımıza başladık. Toplu taşıma araçlarımız ve duraklarımızdan başlamak üzere gerekli dezenfekte çalışmaları devam etmektedir. 60 toplu taşıma araçlarımızda günde yaklaşık olarak 25 Bin kişi taşımaktayız. Yine bu vaka nedeniyle kamusal alanlarda ve halkımızın rağbet gösterdiği alanlarda dezenfekte çalışmaları devam edecektir. Yakın zamanda Bitlis Valiliği bünyesinde de gerekli çalışmalar yapılacaktır. Bu çalışmalar neticesinde Bitlis Belediyesi olarak almamız gerek bütün tedbirleri alacağız. Bunun yanında sosyal medyada ve basın mensupları aracılığı ile gerekli bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır” diye konuştu.

Bitlis Belediyesi Özel Halk Otobüsü Kooperatif Başkanı Ali Kaya, ise Koronavirüs vakasından dolayı Bitlis Belediyesinden dezenfekte çalışmaları için talepte bulunduklarını söyledi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X