Bitlis’te çöp konteynerleri suni çimle kaplandı
25 Temmuz 2019
BİTLİS’TEN İZMİR BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN. SOYER’İN TALİHSİZ AÇIKLAMASINA CEVAP
27 Temmuz 2019

BİTLİS BELEDİYESİNDEN TİYATRO EĞİTİMİNE TAM DESTEK

Alt ve üst yapı çalışmalarını yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında kentte ciddi çalışmalar yürütün belediye, kadın, erkek ve öğrencilere yönelik çeşitli sosyal etkinlikler yürütüyor.

Sosyal Belediyecilik anlamında oluşturulan tiyatro grubunun daha profesyonel eğitim almaları amacıyla çalışma yürüten Bitlis Belediyesi, Bursa Devlet Tiyatrosunda 40 yıldır oyuncu olan Adnan Tunali 29 gün boyunca 25 kişiye eğitim verecek.

Eğitimlerin ardından öğrenciler belediye bünyesinde köy okullarına ve vatandaşlara daha profesyonel tiyatro oyunları sahneleyebilecekler.

Bitlis Kültür ve Sanat Derneği (Bisad) Başkanı Haydar Yılmaz yaptığı açıklamada 2009 yılından bu yana Kültür ve Sanat dallarında faaliyetler yürüttüklerini belirtti.

Tiyatro gurubunun 2011 yılında dernek bünyesinde kurulduğunu ve yaklaşık 8 yıldır kentte amatör olarak sahne aldıklarını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Tiyatroya gönül veren arkadaşlarımızın ilerideki faaliyetlerinde profesyonele yakın bir performans sağlamaları adına düzenlenen bu yaz kampı niteliğindeki tiyatro eğitiminin gençlerimizde olumlu sonuçlara vesile olacağına inanmaktayız. Gençlerimizin kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan bu güzel projede sundukları destekle proje ortağımız olan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’a, Gönüllü olarak eğitimi üstlenip Bursa’dan buraya gelen ve emek sarfeden Adnan Tunali hocamıza teşekkür ederim.”

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X