Altunkalbur Mesire Alanı Vatandaşların Hizmetine Açıldı
23 Ağustos 2020
BELEDİYE BAŞKANI NESRULLAH TANĞLAY 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
29 Ağustos 2020

BİTLİS BELEDİYESİ’NİN ASFALT SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kent merkezindeki mahalle yollarında asfalt yenileme çalışmaları başlattı.

 

Asfaltlama işlemleri kapsamında Beşminare Mahallesinde bulunan TOKİ 1.Etap, 2.Etap ve 3. Etapta, Bitlis Belediyesi’nin hafta  başında başlattığı çalışmalarla yollar yenileniyor. Yapım çalışmaları sonucunda 3,5 kilometre uzunluğundaki yol 12 metre genişliğinde olacak. Beşminare Mahallesindeki, eski asfaltın kazıma işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar asfaltlanacak. Ayrıca, şehirde doğalgaz çalışmaları tamamlanan yerlerde asfaltlama çalışmalarına devam ediliyor.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, “Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz çeşitli nedenlerle bozulan yollar yeniden yapılarak asfalt çalışması yapılıyor.Çalışmalar sırasında asfalt kazıma makinesi de kullanılıyor. Bu makine ile artık yama kaldırmayan bozuk yollar önce kazınarak temizleniyor, daha sonra zemine temel altı malzeme(PNT)serimi yapılıyor.Yol kenarlarına bordür taşı döşenecek.Yollarımızı yaparken de daha önce kullanılmaz halde olan kaldırımları da yapıp halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, “Yol medeniyettir denilir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim kentimiz her alanda olduğu gibi yol hizmetinde de en iyisini hakediyor şüphesiz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Alfaltlama çalışmalarımız belirlenen proje ve takvim doğrultusunda devam ediyor.” şeklinde konuştu.

 

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X