Başkan Tanğlay’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı
23 Mayıs 2020
Bitlis’te haşereye geçit yok
2 Haziran 2020

Bitlis’te camiler cuma namazına hazırlanıyor

Bitlis Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan camiler 29 Mayıs’ta kılınacak ilk Cuma namazı için dezenfekte edilerek avlular yıkandı.

Cami ve mescitlerin açılması ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile de genelge gönderildi. Genelgeye göre cami ve mescitlerde cemaatle birlikte yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları kılınacak. Diğer vakitlerde namaz kılmak isteyenler için cami ve mescitler açık tutulacak.

Açıklama yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, “4 Günlük sokağa çıkma yasağı son buldu. Belediye olarak 4 gün boyunca yine çalışmalarımız devam etti. 29 Mayıs’ta ilk Cuma namazımızı eda edeceğiz. İnşallah Cuma namazımızla birlikte camiler açılmış olacak. İl merkezinde 16 camimizde Cuma namazını eda edeceğiz. Bu kapsamda tek kullanımlık seccade veya kendi şahsi seccade cami bahçesi veya avlusunda namazlar kılınacak. Camilerimizde bu kapsamda belediye ekiplerimiz, yeniden ibadete açılacak camilerde dezenfekte ve hijyen çalışması başlattı. İnşallah uzun zaman sonra ilk defa Cuma namazımızı hep birlikte gerçekleştireceğiz.  Dezenfekte ve hijyen çalışmaları ibadete açıldıktan sonra da rutin olarak sürdürülecek” dedi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X