Belediyemizden Mezarlıklarda Ot Biçme Çalışması
20 Haziran 2019
BAŞKAN TANĞLAY’DAN ALTUNKALBUR HAVUZU İÇİN MÜJDE
21 Haziran 2019

BİTLİS’TE HİZMET SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Belediyeyi devraldıktan buyana yapılan çalışmaları değerlendiren Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, kangren haline gelen kanalizasyon ve içme suyu sorunun yüzde 58 oranında tamamlandığını belirtti.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, belediyeyi aldığı günden buyana yapılan çalışmaları değerlendirdi. Kanalizasyon alt yapı sorunundan içme suyu sorununa, doğalgaz çalışmasından sosyal belediyecilik projelerine, parklardan yeşil alanlara, doğalgaz çalışmasından üst yapı çalışmalarına kadar yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Tanğlay, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Halkın malı olan belediyeleri, halkın hizmetinde kullanacaklarına vurgu yapan Tanğlay, verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Tanğlay, “Belediyeyi devraldığımız günden buyana, hem altyapı hem üst yapı hem de sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarımızı son hızla sürdürüyoruz. Bugün de TOKİ 3’üncü etaptayız. Bu gördüğünüz alanda yeni bir kanalizasyon çalışması yapıyoruz. Yıllardır kangren haline gelmiş kanalizasyon problemi vardı. Arkadaşlar projelerini hazırlayarak, çalışmayı başlattılar. 10 güne kadar inşallah buranın da üstünü kapatarak, bu problemi de çözmüş olacağız.” dedi.

“Kanalizasyon çalışması yüzde 51, içme suyu ise yüzde 58 tamamlandı”

Kanalizasyon alt yapı ve içme suyu çalışmasında gelinen son aşama hakkında bilgi veren Tanğlay, şunu söyledi:
“Bitlis genelinde şu an itibarıyla kanalizasyon çalışmasında yüzde 51, içme suyunda ise yüzde 58 çalışmamız tamamlamış durumda. Bunu kilometre bazında ele aldığımızda, 51 kilometre şu an içme suyu hattını, 40 kilometrede kanalizasyon hattını çektik. Yüklenici firmamız şu anda Bitlis merkezde 12 ekip ile çalışıyorlar. Vatandaşlarımızı çok rahatsız etmeden bir an önce bu işleri bitirmek istiyoruz. Büyük ihtimalle sene sonuna kadar altyapıdaki problemlerimizi çözeceğiz. Özellikle ana arterlerdeki kanalizasyon ve içme suyu hatlarını bitireceğiz. Onun akabinde üst geçit çalışmalarımıza başlayacağız.”

“Bitlis’te ilk kez belediye bünyesinde 15 kursumuzu birlikte başlatıyoruz”

Temizlik başta olmak üzere diğer sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmalara da değinen Tanğlay, Pazartesi gününden itibaren 15 kursu faaliyete geçireceklerini ifade etti.
Açıklamasının devamında Tanğlay, “Çalışmalarımızı bitirdiğimiz mahallelerde ve ana arterlerdeki yollarda asfaltlama çalışmasını sürdürüyoruz. Mahallelerdeki parke çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda altınkalbur dediğimiz mekan ile ilgili projemiz var. Orayı mesire alanında çeviriyoruz. Çalışmalarımızı başlattık. Projelerimiz arasında bu saydıklarımızın hepsi vardı. Ama Pazartesi gününden itibaren 15 kursumuzu başlatıyoruz. Dil kursları ve spor faaliyetleri de bunun içerisinde yer alıyor. Söz verdiklerimizi bir bir faaliyete sokuyoruz. Yönetimi aldığımız günden bu yana çok güzel bir temizlik çalışmasını başlattık. Temizliğe çok önem veriyoruz. Kurduğumuz WhatsApp hattında vatandaşlarımız rahat bir şekilde bize ulaşıyor. Yaşanan problemlere ekiplerimiz müdahale ediyor. Biz ne kadar temizlersek temizleyelim, çöp bitmiyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda biraz daha duyarlı olmasını arzuluyoruz. Vatandaşlarımızın bize yardımcı olmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

“Parkların korunması ve güvenliği için birer eleman görevlendireceğiz”

Kentteki tüm parklarda yenileme ve onarım çalışmasını başlattıklarını, bu aydan itibaren parkların korunması ve güvenliği için eleman görevlendireceklerini belirten Tanğlay, Bitlis’i adeta şantiye haline dönüştürdüklerini vurguladı.

Tanğlay, “Bütün parklarımız da çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kentin temiz tutulabilmesi için vatandaşlarımızın duyarlı olmasına ihtiyacımız var. Parklarda bulunan malzemeler belediyenin değil, halkımızındır. Vatandaşların sahip çıkması gerekiyor. İnsanların, bunları belediyesinin malı olarak görmesini istemiyoruz, biraz da kendim malları olarak görmelerini istiyoruz. Bu aydan itibaren parklarda birer tane eleman bırakacağız. Şu anda 3 mahallemizde doğalgaz bitmiş durumdadır. Yükseliş Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Taş Mahallesinin bir kısmında çalışmalar sürüyor. Bitlis şu an bir şantiye alanına dönmüş durumda. Çok şükür her tarafta çalışmamız var. Seçim üzerinde Zeydan mahallesinde verdiğimiz bir köprü sözü yerine iki tane köprü yaptık. İnşallah 15 güne kadar burası da bitirilerek vatandaşımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X