Belediye Başkanımız Sn. Nesrullah Tanğlay, Altunkalbur mesire alanında devam eden çalışmaları inceledi.
22 Temmuz 2019
Bitlis Belediyesinden ‘Sosyal Belediyecilik’te örnek çalışmalar
23 Temmuz 2019

Bitlis’te “Sokak Sağlıklaştırma Projesi” 3. Etap çalışmaları başladı

Bitlis Belediyesi, tarafından kentin tarihini gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlatılan “Sokak Sağlıklaştırma Projesi” çalışmalarının 3. etabı başlatıldı.

Belediye tarafından yapılan 1. ve 2. Etap olarak Sokak Sağlıklaştırma Projesinin tamamlanmasının ardından, 3. Etapta ise 127 iş yerinin çalışmaları da başlatıldı.

Sabah iş yerleri sahipleri ve teknik ekip ile kahvaltıda bir araya gelen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, çalışmanın başlatıldığı iş yeri esnaflarıyla görüştü.
Esnafında görüşünü aldıktan sonra Tanğlay, daha sonra çalışmaları yerinde inceleyerek, yüklenici firmada, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Esnaf mağdur olmadan çalışmaların yürütüleceğini belirten Tanğlay, Bitlis’in kadim tarihini gün yüzüne çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Tanğlay, “Bitlis, konumu ve tarihi değerleri bakımından ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerden biri. Bitlis’in turizme açılması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokak sağlıklaştırma projesiyle elektrik ve telefon kablolarının düzenlenmesi, yol kaplaması, binaların çatı, bahçe duvarı gibi cephe iyileştirmeleri yapılarak, daha güzel ve düzenli bir görünüme kavuşturulacak.” dedi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X