Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin Çalışmaları
12 Mayıs 2020
Belediye Ekipleri Temizlik Çalışmalarına Devam Ediyor
14 Mayıs 2020

Bitlis’te toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

Bitlis Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ,Toplu Taşima araçlarında düzenli olarak dezenfekte çalışmaları sürdürüyor.

Bitlis Belediyesi toplu ulaşım araçlarını düzenli olarak ilaçlayarak, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte çalışması yaptı.

Uygulama kapsamında, her gün binlerce kişinin yolculuk yaptığı toplu taşıma durakları ve otobüsler, ekipler tarafından temizleniyor. Ardından da özel kıyafetli personel tarafından püskürtme yöntemiyle ilaçlanarak virüslere karşı dezenfekte ediliyor.

Temizlik kapsamında araçların içi ve dışı detaylı olarak dezenfektasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Vatandaşların temas ettiği tutamaklar, borular ve koltuklar hijyenik hale getiriliyor.

Bitlis Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü dezenfekte ekipleri, toplu taşıma araçlarında oluşabilecek mikrobik ve bakteriyel durumları önlemek için düzenli olarak kapsamlı dezenfekte çalışması yapıyor .Toplu taşıma araçları içi, zemini, koltukları ve tuvaletleri, seferlerin tamamlanmasının ardından gece ekipler tarafından virüslere karşı ilaçlanıyor.

“Olası tehditlere karşı önlemimizi aldık”

Konu hakkında açıklama yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, ulaşım araçlarında rutin dezenfekte işlemlerinin yapıldığını anlattı.

Dünyada söz konusu olan yaygın üst solunum yolu enfeksiyonu riski nedeniyle periyodik uygulanan dezenfeksiyon işlemlerini artırdıklarını belirten Başkan Tanğlay, belediye olarak bu konuyla ilgili daha önce eylem planlarını oluşturduklarını kaydetti.
Tanğlay, toplu ulaşım araçları dışında kapalı alanlarda, ibadethanelerde, ve diğer bütün faaliyet alanlarında günlük dezenfeksiyon işlemlerine devam ettiklerini söyledi.
Vatandaşların toplum ulaşım alanlara ait kapalı yaşam alanlarını rahatlıkla kullanabileceklerini aktaran Tanğlay, “biz olası bir tehditten dolayı her türlü önlemi aldık ve almayada devam ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X