Bitlis Şehidini Uğurladı
3 Aralık 2019
Bitlis Belediyesinden bir ilk daha
4 Aralık 2019

Engelli kardeşlerimizi unutmadık

Bitlis Belediyesi olarak alt ve üst yapı çalışmalarımızın yanı sıra Sosyal Belediyecilik kapsamında çalışmalarımızı sürdürmeyi ihmal etmiyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ahmet Eren Uygulama Okulundaki engelli öğrencileri oyun parkına getiren Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, burada çocuklarla sohbet etti, oyun oynadı ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Ardından kentteki bir kafede öğrencilerle bir araya gelerek pasta kesen Başkan Tanğlay, burada da çocuklarla vakit geçirdi.

Öğrencileri ağırladıktan sonra AK Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu’yla ASİBET üyelerini ziyaret ederek engellilerle bir araya gelen Tanğlay, burada onlarla oyunlar oynayarak istek ve sıkıntılarını dinledi.
Engelliler, misafirleri için bağlama çalarak şarkı söyledi.
Bitlis Belediyesi olarak engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için büyük çaba sarfettiklerini belirten Tanğlay, şöyle konuştu:“ Bitlis coğrafya olarak engebeli ve zor bir memlekettir. Engelli vatandaşların ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için çalışmalar yürüttük. Kaldırımları özellikleri engelli vatandaşların rahatça kullanmasına dikkat ederek inşa ettik. Belediye araçlarını engelli vatandaşların hizmetine sunduk. Ne zaman engelli bir vatandaşımız bir yere gitmek isterse belediyeyi arıyor bizlerde kendisini aracı gönderiyoruz. İstediği yere kadar götürüp işlerini bitirdikten sonra geri getirip evlerine bırakıyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Belediye Başkanı olarak onların hayatlarını kolaylaştırmak için elimden gelen tüm çabayı gösterdim, göstermeye de devam edeceğim.”

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X