Bitlis Belediyesi Kar Temizleme Çalışmalarını Sürdürüyor
18 Ocak 2021
BAŞKAN TANĞLAY’DAN PERSONELİNE ZİYARET
28 Ocak 2021

KARLA MÜCADELEDE YOĞUN MESAİ

Bitlis’te etkili olan kar yağışının ardından belediye ekiplerinin yoğun kar mesaisi devam ediyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler, cadde ve sokakları kardan temizliyor.

Şehir içi trafiğin aksamaması için tüm mahallelerde ve ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması ile birlikte yaya kaldırımlarında temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler, 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, kent merkezinde yürütülen çalışmaları inceledi, görevlilerden bilgi aldı.

Tanğlay, yaptığı açıklamada, aldığı yoğun yağış nedeniyle Bitlis’i “karın başkenti” olarak nitelendirdiklerini söyledi. Birkaç günden bu yana kentte yoğun kar yağışının etkili olduğunu belirten Tanğlay, “Bitlis’e iki günde 190 santimetre kar yağdı. Kış mevsimi başladığından bu yana merkeze 3 metre 8 santimetre kar düşmüş. Şehir merkezine en çok yağan il Bitlis’tir.” dedi.

Kentte ana arterlerin tamamının açık olduğunu, ara yollarda çalışmaların devam ettiğini aktaran Tanğlay, 41 iş makinesi ve 80 personelle gece gündüz sahada olduklarını ifade etti.

Vatandaşlara sağlıklı ulaşım imkanı sunmak için çaba gösterdiklerini kaydeden Tanğlay, “Hemşerilerimizden ricamız çok acil olmadığı sürece araçlarını çıkartmasınlar. Böylece daha rahat çalışma ortamı bulacağız. Karın yağmasından memnunuz ve şükrediyoruz. Çünkü kuraklık vardı. Ama 1-2 günde 2 metre kar yağınca bir afet oluyor. İnsanlar zorlanıyor. Belediye olarak ekiplerimizle durmadan, yorulmadan çalışıyoruz.” dedi.

 

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X