Başkan Tanğlay: “Yol bizim işimiz!”
21 Ekim 2020
Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ın Mevlid Kandili Mesajı
28 Ekim 2020

Kovid-19 salgınına dikkat çekmek amacıyla tiyatro oyunu sahnelediler

 

Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dikkat çekmek amacıyla kent merkezinde oyun sahneledi.

Ulu Cami Meydanı’na giden tiyatro topluluğu, vatandaşları Kovid-19 salgınına karşı bilinçlendirmek amacıyla burada “Kurallar Hayat Kurtarır” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Tiyatro topluluğu üyeleri, sahneledikleri oyunla Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat çekti.

Tiyatro eğitmeni Cihan Olan, gazetecilere, koronavirüs salgınına dikkat çekmek için tiyatro çalışması yaptıklarını söyledi.

Hem farkındalık oluşturmak hem de vatandaşları bilinçlendirmek için oyunda sosyal mesafe, maske ve hijyen konularına dikkat çektiklerini anlatan Olan, şöyle konuştu:

“Özellikle Sağlık Bakanlığının sürekli uyarılar yapmasına rağmen sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat etmeyen vatandaşların nelere zarar verdiklerini görmeleri için böyle bir çalışma yaptık. İstiyoruz ki herkes üzerine düşen görevi yerine getirsin. Bu çok zor bir durum değil. Özellikle kalabalıklarda ve toplu ulaşım araçlarında tedbirler kapsamında alınan kurallara göre hareket edelim. Bazen taşıyıcı olabiliriz. Evdeki büyüklerimizi de her zaman düşünmeliyiz.”

 

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X