Bitlis Belediyesi’nden Genel Temizlik Çalışması
10 Haziran 2019
Bitlis’te kaldırım işgali denetleniyor
13 Haziran 2019

Temizlik Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Bitlis Belediyesi, gerek temizlik makineleri, gerekse işçiler aracılığıyla yapılan temizlik faaliyetlerinde özellikle yaz aylarında cadde ve sokakları temizlemeye devam ediyor.

Süpürge aracı yardımıyla kaldırım kenarları ve yollarda biriken çöpler toplanırken, aracın giremediği yerlerde de süpürge ekipleri devreye giriyor. Bitlis halkına, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet veren Bitlis Belediyesi, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Temizlik ekiplerinin aralıksız çalıştığını belirten Başkan Nesrullah Tanğlay; “Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Temizlik işlerinde çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Bitlis halkı da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalı. Bu şehri temiz tutmak, Belediye ekipleri kadar bizlerin de görevidir” dedi.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X