Başkan Tanğlay’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
17 Mart 2021
Bitlis Belediyesi’nden köy çocuklarına tiyatro ziyafeti
25 Mart 2021

Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´

Bitlis Belediyesi Fen İşleri,temizlik müdürlüğü,İtfaiye ve kanalizasyon ekipleri, bölgede süren şiddetli yağmurları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme çalışmasını sürdürdü.
Bitlis’te´ dün gece saatlerinde başlayan şiddetli yağmurlarda caddelerde oluşan su birikintilerini tahliye etmek için ekiplerin yoğun çalışma yapıldığı ifade edilen Belediye yetkilileri ´nin yazılı açıklamasında şunlara yer verildi: “Belediyemiz 0501 434 13 13 WhatsApp ve 153 Çağrı Merkezine de gelen bildirimler sonrasında ekipler su giderlerinde taşma, tıkanma vb. sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetişti.
Caddelerin üzerindeki muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmur sularının tahliye edilerek su birikintileri önlendi. Trafik akışının normale dönmesi adına açık su kanallarında ve yağmur ızgaralarında biriken atıklar temizlendi.”
Belediye yetkilileri ilgili görevlilerle birlikte çeşitli noktalarda yaşanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları takip etti, ekiplerin müdahalede daha hızlı ve hassas olması talimatını verdi.
E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X