Başkan Tanğlay,Çalışmaları Yerinde İnceledi
2 Haziran 2020
Ekiplerimiz Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor
4 Haziran 2020

Zabıta ekiplerimiz korona için sokakta

Bitlis Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, koronavirüs önlemleri kapsamında 16 Mart’tan itibaren geçici süreyle kapatılma kararı verilen, yeniden faaliyetine devam eden başta kahvehaneler olmak üzere işletmelere yönelik denetimini aralıksız sürdürüyor.
Bitlis Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle koronavirüs önlemleri kapsamında geçici süreyle kapatılan ve yeniden açılmasına izin verilen lokanta-cafe,kahvehane, kafeterya gibi mekanların faaliyetini sürdürdüğü işyerlerine denetime başladı.
Genelge kapsamında açık tutulan lokanta ve benzeri işletmelerde hijyen ve sosyal mesafe konusunda da bilgilendirme yapan zabıta ekipleri, kurallara uymayanları uyardı. Kontrollerde koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan ve yeniden çalışmalarına izin verilen işletmelerin büyük bölümünün yasağa uyduğu gözlenirken belirlenen az sayıdaki işyeri için de işlem yapıldı.
Genelge kapsamında açılmasına izin verilen işletmeler için “Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma” suçunu düzenleyen TCK’nın 195’nci maddesi uyarınca tutanak tutularak gerekli müeyyideler uygulandı. Zabıta ekiplerimiz bazı çay ocaklarının kaldırım, yeşil alan ve iş hanı ortak kullanım bölgelerine, sandalye, tabure koyarak yasağı deldikleri görüldü. Bunlarla ilgili de yasal işlem başlatıldı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri yasak ve kuralların halkın sağlığı için konulduğunu hatırlatıp tüm Bitlislileri uyardı.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X