BAŞKANIMIZDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
2 Haziran 2019
Başkan Tanğlay belediye personeliyle bayramlaştı
4 Haziran 2019

Bitlis Belediyesinden ‘tabela’ açıklaması

 

Başkan Tanğlay, belediye yönetimi tarafından belediye girişinde yapılan değişiklikler kapsamında X-Ray cihazı ve polis kontrolüyle beraber kaldırılan belediye tabelası üzerinden yapılan tartışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

 

Son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen tartışmaların provokasyon amaçlı olduğunu dile getiren Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yapılan bütün işlemlerin halkın talepleri doğrultusunda olduğunu söyledi.

 

Tanğlay’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle;

 

“Son iki gündür ne yazık ki, belli çevrelerin özellikle sosyal medya başta olmak üzere, servis haberlerle manipüle edilmiş birçok yayın mecrası üzerinden halkımızı provoke etmeye çalıştıklarına üzülerek şahitlik ediyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki görevi devraldığımız günden beri yaptığımız hiçbir iş ve işlem asla Bitlis halkının hilafına olmamıştır, olmayacaktır. Bilakis halkımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeye çalıştığımıza halkımız yakinen şahittir. Söz konusu tabela değişikliğinde durum manipüle edilerek servis edildiği şekilde değildir. Görevi devraldığımız hafta belediye girişinde bulunan ve halka rahatsızlık verdiğini düşündüğümüz X-Ray cihazı ve belediye girişindeki güvenlik uygulamasını kaldırdık. Belediye girişiyle ilgili 17 Nisan tarihinde yaptığımız bir dizi düzenleme kapsamında belediye binası önünde asılmış iki tabeladan birini de kaldırdık. Ekte bulunan 1 nolu resimde görülen 2 tabeladan üstte olan ve 2014 yılında belediyeye asılan tabelayı kaldırdık. Söz konusu tabela 17 Nisan tarihinde yani 47 gün önce kaldırılmış olup bu süre içinde halkımızdan konuyla ilgili hiçbir olumsuz tepki almadık. Hiç kimse bize bu tabelayı niçin kaldırdığımızı bile sormadı. Bu da gösteriyor ki 2014 yılında Bitlis halkına sorulmadan asılan tabelanın, Bitlis halkı nezdinde bir kıymeti harbiyesi yoktur, olmamıştır. Tabelanın kaldırılmasının 47 gündür fark edilmemiş olması bile, tabelanın belediyecilik hizmetinde önemsiz bir unsur olduğunun ve halkımızın bu durumu umursamadığının göstergesidir. Belli çevrelerin bir kaşık suda fırtına koparmaya çalışmasının da iyi niyetten uzak, provoke edici olduğu aşikardır. Bizim için esas olan Bitlis halkıdır, Bitlis halkının ihtiyaçlardır, Bitlis halkının hakkı olan hizmettir. Bu hizmeti sunarken belediyemizin başkanlık makamı başta olmak üzere bütün birimlerinde, vatandaş kendisini hangi dilde rahat ifade edebiliyorsa o dilde hizmet veriliyor zaten. Halkımızın bu konuda sıkıntı yaşadığına dair herhangi bir şikayet veya talepte gelmedi bugüne kadar.”dedi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

E-Belediye
× Size nasıl yardım edebilirim?
X